Blog budowlany

Niezależny dom pasywny

Niezależny dom pasywny to marzenie wielu inwestorów szczególnie tych, którzy są świadomi rozwiązań ekologicznych, które pozwolą im zaoszczędzić.
więcej

Okładziny schodów wewnętrznych

Schody żelbetowa są bardzo popularnym wyborem dla inwestora, gdyż można je wykończyć na wiele sposobów. W związku z tym jest wiele sposobów, aby mogły nadać wnętrzu klimatu.
więcej

Termomodernizacja - by w domu było cieplej

Termomodernizacja ma za zadanie podnieść komfort życia w naszym domu, dodatkowo zmniejszą się wydatki związane z ogrzewaniem. Efektem ubocznym jest znaczne zmniejszenie emisji związanych z zanieczyszc
więcej

Okna energooszczędne

Okna energooszczędne stanowią standardowy element współczesnego budownictwa.
więcej

Skąd się bierze wilgoć w domu?

Duża wilgotność pomieszczeń potrafi wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie oraz na stan techniczny budynku. Nie zwlekajmy z walką z wilgotnością, która stanowi poważne zagrożenie dla otoczenia domowego.
więcej

Systemy rynnowe

Systemy rynnowe służą do kontrolowanego odprowadzania wody z okolicy dachu. Powinniśmy go dobierać w oparciu o indywidualne preferencje kształtu bryły domu.
więcej

Okna energooszczędne

Okna energooszczędne stanowią podstawę funkcjonowania niemalże każdego współczesnego domu ze względu na bardzo dobrą izolacyjność termiczną.
więcej

Jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację?

Najubożsi są w stanie uzyskać nawet 47 tys. dotacji na zmianę kotła oraz ocieplenie budynku.
więcej

Czy warto ocieplać dom?

Ocieplenie domu zwraca się w ciągu lat nie tylko poprzez obniżenie rachunków związanych z ogrzewaniem, ale również poprzez poprawę jakości powietrza, którym oddychamy.
więcej

Wymiana starych okien

Wymiana starych okien jest niezbędna, aby uzyskać odpowiedni poziom izolacyjności oraz standard życia w danym domostwie.
więcej

Płaskie pokrycia z blachy

Oszczędna architektonika stała się bardzo popularna ze względu na niskie koszty oraz możliwość zainwestowania np. w lepsze ogrzewanie oraz ocieplenie domu.
więcej

Jakie wybrać żaluzje okienne?

Różnorodność systemów związanych z zasłanianiem okien przedstawia nam wielość korzyści, które możemy osiągnąć.
więcej