Blog budowlany

Ochrona drewnianych elementów

Drewno od zarania dziejów związane jest z budownictwem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszych domostw. Wymagana ono dodatkowego zabezpieczenia, które wydłuża życie.
więcej

Taras wentylowany

Wiata nie wymaga pozwolenia na budowę, jednakże często inwestorzy nie zdają sobie sprawę, iż łamią normy odnośnie jej konstrukcji.
więcej

VAT w najmie nieruchomości

Podatek od towarów i usług VAT w przypadku najmu również jest stosowany, jednakże np. w przypadku media należą do zakresu zwolnień od płacenia podatku VAT.
więcej

Podłączenie domu do sieci

Procedury, któy dotyczą podłączenie domostwa do sieci są bardzo czasochłonne, dlatego tak ważne jest, aby rozpocząć ich wdrażanie z odpowiednim wyprzedzeniem.
więcej

Sauna w domu

Sauna jest bardzo dobra dla naszego organizmu. Ogrom benefitów z nią związanych kusi do znalezienia na nią miejsca w naszym domostwie.
więcej

Lakiery do podłóg

Lakierowanie drewnianych podłóg jest jednym z najprostszy sposobów wykończenia oraz zabezpieczenia przed zniszczeniem.
więcej

Okna dachowe w zespoleniu

Na popularności wzrastają przeszklenia również te w połaciach dachowych, gdzie wymagany będzie kołnierz uszczelniający dopasowany do danego zestawu okien.
więcej

Jak zaplanować remont poddasza?

Remont poddasza to koszty, ale i również niesamowity efekt końcowy, który można uzyskać przy minimalnym budżecie.
więcej

Tynk cienkowarstwowy w systemie ociepleń

Największą popularnością w Polsce cieszą się ściany murowane, które ociepla się z zewnątrz oraz wykańcza tynkiem.
więcej

Jak powstają domy z kontenerów morskich

Skrzynie z kontenerów, które transportują towary drogą morską mogą zamienić się w piękne domostwa spełniające najbardziej wyśrubowane wymogi w zakresie współczesnego budownictwa.
więcej

System odprowadzający wodę

Orynnowane jest obowiązkową inwestycją w niemalże każdym przypadku w naszej szerokości geograficznej. Jego zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru wody deszczowej z okolic obiektu budowlanego.
więcej

Utrzymanie temperatury we wnętrzach

Utrzymanie temperatury, która sprzyja funkcjonowaniu naszego organizmu nie należy do najprostszych zadań. Nie jest to również wyłącznie chłód latem, ale i ciepło zimą.
więcej