Blog budowlany

Kto i kiedy może wybudować garaż?

Prawo budowlane nie zezwala na wybudowanie każdego garażu bez pozwolenia na budowę, gdyż wbrew pozorom może to być bardzo rozbudowana konstrukcja.
więcej

Cegły elewacyjne

Cegła elewacyjna jest wyznacznikiem elegancji oraz wytrzymałości od stuleci. Różnorodność produktów ceglanych sprawia, iż nasz dom będzie wyjątkowy.
więcej

Taras

Każdy taras z czasem będzie wymagał od nas prac naprawczych, czasem uszkodzenia będą tak poważne, iż lepiej będzie zbudować nowy taras od podstaw.
więcej

Prysznic bez brodzika

Proste rozwiązania bywają czasem najpraktyczniejszym, co może nam się przytrafić w życiu. Odpływ w posadce stanowi rozwiązanie, które ułatwi nam zadanie przy ewentualnych zmianach.
więcej

Kłótnie sąsiedzkie

Kłótnie sąsiedzkie niczym te na wielkim ekranie sprawić, iż przypomnimy sobie jak bezsensowne rzeczy mogą być ich przedmiotem. Czasem jednak mogą doprowadzić do dramatu.
więcej

Trwałe pokrycie dachu

Połać dachu stanowi bardzo istotny element, który zabezpiecza nas przed panującymi warunkami atmosferycznymi , dlatego przy wyborze nie należy się kierować wyłącznie estetyką oraz ceną.
więcej

Z czego wykonać podjazd do garażu?

Utwardzony podjazd do garażu wykonywany jest niemalże na każdej działce, pozostaje nam wybrać materiał oraz technologię, którą podjazd zostanie wykonany.
więcej

Niezależny dom pasywny

Niezależny dom pasywny to marzenie wielu inwestorów szczególnie tych, którzy są świadomi rozwiązań ekologicznych, które pozwolą im zaoszczędzić.
więcej

Okładziny schodów wewnętrznych

Schody żelbetowa są bardzo popularnym wyborem dla inwestora, gdyż można je wykończyć na wiele sposobów. W związku z tym jest wiele sposobów, aby mogły nadać wnętrzu klimatu.
więcej

Termomodernizacja - by w domu było cieplej

Termomodernizacja ma za zadanie podnieść komfort życia w naszym domu, dodatkowo zmniejszą się wydatki związane z ogrzewaniem. Efektem ubocznym jest znaczne zmniejszenie emisji związanych z zanieczyszc
więcej

Okna energooszczędne

Okna energooszczędne stanowią standardowy element współczesnego budownictwa.
więcej

Skąd się bierze wilgoć w domu?

Duża wilgotność pomieszczeń potrafi wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie oraz na stan techniczny budynku. Nie zwlekajmy z walką z wilgotnością, która stanowi poważne zagrożenie dla otoczenia domowego.
więcej